Montico i Mjölby

Behöver ditt företag personal? Är det svårt att hitta rätt kompetens? Söker du jobb eller vill utbilda dig? Tveka inte att kontakta oss. Vi är auktoriserade inom rekrytering, bemanning, utbildning och matchning och har över 25 års erfarenhet.

Besöksadress:

Bemanning och
Rusta och matcha:

Kungsvägen 67
595 41 Mjölby

Utbildning:

Industrigatan 6
595 41 Mjölby

Telefon:

010-265 95 00
(Växel)

E-post:

Växelns öppettider:

Måndag till fredag
08:00 – 16:30

Lunchstängt
12:00 – 13:00

Rekrytering och bemanning i Mjölby

Behöver ditt företag anställa eller hyra personal? Vi är experter inom rekrytering och bemanning och står redo att stödja er i att hitta perfekta medarbetare, oavsett om behoven är kortsiktiga eller långsiktiga.

Med väl etablerade rutiner garanterar vi kvalitet och effektivitet i varje steg av processen. Som auktoriserat företag inom både rekrytering och bemanning med över 25 års erfarenhet, har vi den nödvändiga kompetensen och verktygen för att skräddarsy optimala lösningar för era personalbehov. Välkommen att kontakta oss!

Jobb i Mjölby

Montico erbjuder dig en bro till en mångfald av arbetsmöjligheter. Vi tillhandahåller både bemannings- och rekryteringstjänster, vilket innebär att du har tillgång till olika vägar till anställning. Med vårt omfattande nätverk och samarbeten med företag ger vi dig möjligheten att hitta jobb i olika branscher och roller.

Oavsett om du befinner dig i början av din yrkeskarriär eller söker nya utmaningar – kontakta oss om du söker jobb!

Rusta och matcha i Mjölby

Om du är arbetssökande och inskriven på Arbetsförmedlingen kan du ansöka om att gå Rusta och matcha. Välj Montico som din leverantör och få stöd av våra erfarna jobbcoacher. Vi hjälper dig med CV, personligt brev, jobbsökande, kontakter med arbetsgivare, och mycket mer. Kontakta oss så berättar vi mer om Rusta och matcha hos Montico. 

Utbildning i Mjölby

På vår skola i Mjölby bedriver vi kommunal vuxenutbildning genom ett samarbetsavtal med Tranås kommun och Motala kommun. Vi har också arbetsmarknadsutbildningar där du som arbetssökande kan gå en industriutbildning med inriktning på svets eller CNC. Har du arbetat inom industri tidigare kan du validera dina yrkeskunskaper hos oss för att enklare hitta jobb. 

För företag erbjuder vi över 60 olika utbildningar inom industri och ledarskap samt validering och certifiering för att kvalitetssäkra arbetskraft. Vi skräddarsyr utbildningarna efter företagets och genomför dem oftast på plats hos företaget. Vi har även öppna kurser som startar fasta datum under hela året. Dessa kan både företag och privatpersoner boka in sig på. Kolla in vårt utbud inom företagsutbildningar här.  

 

Vårt team i Mjölby

Daniel Milic-Jensen.

Thomas Nordh

Regionchef Östergötland
013-24 86 32
thomas.nordh@montico.se

Anneli V Friberg handledare.

Anneli V. Friberg

Handledare Rusta och matcha
0142-60 89 83
anneli.v.friberg@montico.se

Lina Sundström kandidathanterare.

Lina Sundström

Konsultchef
0142-60 89 84
lina.sundstrom@montico.se

Robert Landén rekryteringskonsult.

Robert Landén

Rekryteringskonsult
0140-59 90 20
robert.landen@montico.se 

Robert Landén rekryteringskonsult.

Harry Valjus

Utbildningskonsult Svetsteknik
0142-65 51 00
harry.valjus@montico.se 

Farah Khalaf yrkeslärare i Mjölby.

Farah Khalaf

Utbildningskonsult Verkstadsteknik/CNC
0142-60 89 87
farah.khalaf@montico.se 

Kristina Aronsson utbildningssamordnare.

Kristina Aronsson

Platschef
0140-59 90 10
kristina.aronsson@montico.se 

Fredrik Jönsson Utbildningskonsult Svetsteknik.

Ellen Kransberg

Konsultchef
0142-60 89 81
ellen.kransberg@montico.se 

Robin Korkeasalo rekryteringskonsult.

Robin Korkeasalo

Rekryteringskonsult
0140-59 90 33
robin.korkeasalo@montico.se 

Joakim Kraft yrkeslärare i Mjölby.

Joakim Kraft

Utbildningskonsult Svetsteknik
0142-65 51 04
joakim.kraft@montico.se 

Tony Maan Khlaf lärare i Mjölby.

Tony Maan Khlaf

Utbildningskonsult Verkstadsteknik
0142-65 51 07
tony.maan-khlaf@montico.se 

Dalia Moshe handledare.

Dalia Moshe

Handledare Rusta och matcha
0142-65 51 05
dalia.moshe@montico.se

Gabriella Jarjis konsultchef.

Gabriella Jarjis

Konsultchef
0142-60 89 85
gabriella.jarjis@montico.se 

Mathilda Eriksson rekryteringskonsult.

Mathilda Eriksson

Rekryteringskonsult
0140-59 90 26

mathilda.eriksson@montico.se 

Hassan Eshgi Vardani yrkeslärare i Mjölby.

Hassan Eshgi Vardani

Utbildningskonsult Svetsteknik
0142-65 51 01
hassan.eshgivardani@montico.se 

Hassan Eshgi Vardani yrkeslärare i Mjölby.

Linus Nilsson

Utbildningskonsult Svetsteknik
0142-60 89 86
linus.nilsson@montico.se