Montico i Tranås

Tranås är vårt huvudkontor och det var här Montico grundades för 25 år sedan. Idag är vi en helhetsleverantör inom bemanning, rekrytering, utbildning och matchningstjänster. Hur kan vi hjälpa dig?

Rekrytering och bemanning i Tranås

Behöver ditt företag personal? Vi är ett auktoriserat rekryterings- och bemanningsföretag med över 20 års erfarenhet inom branschen. Genom vår bemanning kan du hyra skicklig personal under både kortare och längre perioder. Skicka en förfrågan till oss så hittar vi den bästa lösningen på era personalbehov.

Jobb i Tranås

Vi förmedlar jobb inom alla typer av branscher och roller, både för tjänstemän och kollektivpersonal. Du kan antingen arbeta som konsult hos oss eller bli anställd direkt hos något av våra kundföretag. Kontakta oss om du söker jobb i Tranås.

Utbildning i Tranås

För företag erbjuder vi både skräddarsydda utbildningar antingen på plats hos företaget eller i våra utbildningslokaler. Vi erbjuder också öppna kurser som startar fasta datum under hela året.

Kolla in våra företagsutbildningar här ›

Rusta och matcha i Tranås

För dig som behöver hjälp och stöd på vägen till jobb eller studier, erbjuder vi något som kallas Rusta och matcha. Du erbjuds bland annat hjälp med att skriva CV och personligt brev samt att söka jobb i närområdet. Du ansöker till Rusta och matcha via Arbetsförmedlingen.

Kontorsuppgifter

Besöksadress: Västra vägen 14, 573 41 Tranås
Box 416
573 25 Tranås

Telefon växel: 010-265 95 00
E-post: info@montico.se

Växelns öppettider:
Måndag till fredag 08:00 – 16:30
Lunchstängt 12:00 – 13:00

Följ oss

På våra sociala medier kan du läsa om senaste nytt och vad vi har på gång framåt.

Vi jobbar i Tranås

Raimonda Augustsson.

Raimonda Augustsson

Kandidathanterare
0140-59 90 52
raimonda.augustsson@montico.se 

Petra Segerberg rekryteringskonsult.

Petra Segerberg

Rekryteringskonsult
0140-59 90 14
petra.segerberg@montico.se 

Robert Landén rekryteringskonsult.

Robert Landén

Rekryteringskonsult
0140-59 90 20
robert.landen@montico.se 

Patrik Råsberg konsultchef.

Patrik Råsberg

Föräldraledig

Emelie Sjösten kandidathanterare.

Emelie Sjösten

Kandidathanterare
0140-59 90 02
emelie.sjosten@montico.se 

Susanne Nilsson handledare.

Susanne Nilsson

Handledare Rusta och matcha
0140-59 90 08
susanne.nilsson@montico.se

Edouard Bukuru handledare.

Edouard Bukuru

Handledare Rusta och matcha
0140-59 90 11
edouard.bukuru@montico.se

Test

Amanda Johansson

Affärsområdeschef matchningstjänster
0140-59 90 29
amanda.johansson@montico.se

Morgan Jansson affärsområdeschef teknik.

Morgan Jansson

Affärsområdeschef teknik
0140-59 90 49
morgan.jansson@montico.se

Mattias Frost affärsområdeschef rekrytering.

Mattias Frost

Affärsområdeschef rekrytering
0140-59 90 31
mattias.frost@montico.se 

Beatrice Singleton marknadschef.

Beatrice Singleton

Marknadschef
0140-59 90 44
beatrice.singleton@montico.se

Eva Johansson.

Eva Johansson

HR-specialist
0140-59 90 48
eva.johansson@montico.se

Lars-Göran Thorberg ekonomichef.

Lars-Göran Thorberg

Ekonomichef
0140-59 90 46
lars-goran.thorberg@montico.se

Börje Johansson VD.

Börje Johansson

VD/Koncernchef
0140-59 90 51
borje.johansson@montico.se