Montico i Tranås

Montico erbjuder helhetslösningar till företag och privatpersoner inom rekrytering, bemanning och utbildning. Här kan du läsa mer om vad du kan få hjälp med och vad som finns på vårt kontor i Tranås.

Rekrytering och bemanning i Tranås

Behöver ditt företag personal? Vi är ett auktoriserat rekryterings- och bemanningsföretag med över 20 års erfarenhet inom branschen. Genom vår bemanning kan du hyra skicklig personal under både kortare och längre perioder. Skicka en förfrågan till oss så hittar vi den bästa lösningen på era personalbehov.

Jobb i Tranås

Vi förmedlar jobb inom alla typer av branscher och roller, både för tjänstemän och kollektivpersonal. Du kan antingen arbeta som konsult hos oss eller bli anställd direkt hos något av våra kundföretag. Kontakta oss om du söker jobb i Tranås.

Utbildning i Tranås

För företag erbjuder vi både skräddarsydda utbildningar antingen på plats hos företaget eller i våra utbildningslokaler. Vi erbjuder också öppna kurser som startar fasta datum under hela året.

Kolla in våra företagsutbildningar här ›

Stöd och matchning i Tranås

För dig som behöver hjälp och stöd på vägen till jobb eller studier, erbjuder vi något som kallas Stöd och matchning. Du erbjuds bland annat hjälp med att skriva CV och personligt brev samt att söka jobb i närområdet. Du ansöker till Stöd och Matchning via Arbetsförmedlingen.

Kontorsuppgifter

Besöksadress
Västra vägen 14
573 41 Tranås

Box 416
573 25 Tranås

Öppettider
Vardagar: 08-17
Helger: Stängt

Vi jobbar i Tranås

Patrik Råsberg konsultchef.

Patrik Råsberg

Konsultchef
0140-59 90 32
patrik.rasberg@montico.se 

Petra Segerberg rekryteringskonsult.

Petra Segerberg

Rekryteringskonsult
0140-59 90 14
petra.segerberg@montico.se 

Anna Fundin konsultchef.

Anna Fundin

Konsultchef
0140-59 90 26
anna.fundin@montico.se

Michaela Furöstam SYV.

Michaela Furöstam

Studie- och yrkesvägledare
0140-59 90 33
michaela.furostam@montico.se

Edouard Bukuru handledare.

Edouard Bukuru

Handledare Stöd och matchning
0140-59 90 11
edouard.bukuru@montico.se 

Susanne Nilsson handledare.

Susanne Nilsson

Handledare Stöd och matchning
0140-59 90 08
susanne.nilsson@montico.se 

Raimonda Augustsson.

Raimonda Augustsson

Föräldraledig

Test

Amanda Johansson

Affärsområdeschef matchningstjänster
0140-59 90 29
amanda.johansson@montico.se

Mattias Frost affärsområdeschef rekrytering.

Mattias Frost

Affärsområdeschef rekrytering
0140-59 90 31
mattias.frost@montico.se 

Morgan Jansson affärsområdeschef teknik.

Morgan Jansson

Affärsområdeschef teknik
0140-59 90 49
morgan.jansson@montico.se

Beatrice Singleton marknadschef.

Beatrice Singleton

Marknadschef
0140-59 90 44
beatrice.singleton@montico.se

Eva Johansson.

Eva Johansson

HR-specialist
0140-59 90 48
eva.johansson@montico.se

Lars-Göran Thorberg ekonomichef.

Lars-Göran Thorberg

Ekonomichef
0140-59 90 46
lars-goran.thorberg@montico.se

Börje Johansson VD.

Börje Johansson

VD/Koncernchef
0140-59 90 51
borje.johansson@montico.se